Nawigacja

Napisz do pedagoga szkolnego

Jeśli masz jakieś pytania, problem do rozwiązania, a potrzebna Ci jest fachowa pomoc, napisz do pedagoga szkolnego. Pamiętaj, aby podawać prawdziwe dane, inaczej Twoja wiadomość może być zignorowana.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
  • Rodzaj i zakres ubezpieczenia

     w roku szkolnym 2014/2015    pobierz plik: ubezpieczenie.pdf

  • Śladami patrona naszej szkoły mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

    Dnia 19 września wszystkie klasy pierwsze wraz z wychowawcami p. Jadwigą Synowiec, p. Kingą Urban, p. Barbarą Wzorek oraz p. Dariuszem Świetlikiem uczestniczyły w wycieczce na Wykus śladami patrona naszej szkoły mjr. Jana Piwnika „Ponurego”. 

    Z placu szkolnego wyjechaliśmy autokarami, które zawiozły nas do Siekierna skąd wyruszyliśmy na pieszą wyprawę w kierunku obozowiska. Po dotarciu na miejsce przedstawiciele klas pierwszych złożyli znicze pod Kapliczką i wszyscy wysłuchaliśmy prelekcji pana Dariusza Świetlika na temat zgrupowań partyzanckich walczących w Górach Świętokrzyskich i ich legendarnego dowódcy J. Piwnika „Ponurego”. Z  dużym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o człowieku odważnym, prawym, który oddał życie za Ojczyznę. Zrozumieliśmy co to znaczy być patriotą.

    Wycieczka nasza miała również charakter integracyjny. Mieliśmy okazję poznać nowe koleżanki i kolegów z którymi będziemy spotykać się przez kolejne trzy lata. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Oby więcej takich wyjazdów.

    Patryk Dulęba

    Marek Warchoł

  • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

    UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
    01.09.2014

    8.00 - Msza święta.
    9.00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Spotkanie wychowawców z uczniami w klasach.

    Dnia 1 września autobusy dowiozą uczniów: I kursem do kościoła, II kursem do szkoły.

    Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w lewym panelu. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=47

     

  • POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY - POBYT W FERCH

    POLSKO - NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY - POBYT W FERCH

    Po dwuletniej przerwie nasza młodzież gimnazjalna z Bodzentyna i Wzdołu Rządowego wyjechała na tygodniowy pobyt do Schielowsee -zaprzyjaźnionej gminy w Niemczech.

    Wycieczkę rozpoczęliśmy 29 czerwca, a więc dwa dni po zakończeniu roku szkolnego. Wyjechaliśmy spod dworca PKS w Kielcach o godz.15.20. Podczas przesiadki w Gliwicach ,,dopadła" nas straszliwa ulewa, ale niestety kierowca nie pozwolił nam zbyt długo czekać w autobusie twierdząc, że ,, przecież nie możemy tu czekać do rana ..." Tak  więc przemoknięci do suchej nitki biegliśmy do kolejnego autobusu, nie patrząc nawet czy zabieramy ze sobą właściwe bagaże. Po takiej przygodzie mogło być tylko lepiej...

    Na miejsce dojechaliśmy o trzeciej nad ranem. Przywitał  nas właściciel pensjonatu i zaprosił nas do środka.

    Poniedziałek,  30 czerwca - zwiedzanie Ferch i Schwielowsee

    Po śniadaniu przyjechała pani Petra Borowski - przedstawicielka gminy Schwielowsee,  przywitała nas serdecznie i podała szczegółowy plan naszego pobytu.

    Potem Dietmar oprowadziła nas po okolicy, pokazując najciekawsze miejsca w Ferch. Po południu odbyło się spotkanie w gminie, w którym uczestniczyły ważne osobistości z  burmistrzem gminy Rolandem na czele.

    Wieczorem byliśmy zaproszeni do klubu młodzieżowego, gdzie nasi uczniowie mieli okazję poznać rówieśników z Niemiec. Zostaliśmy mile zaskoczeni przez Dietmara, który powitał nas grając ze swoją grupą na rogach i rozdając prezenty dla wszystkich gości.

    Wtorek , 1 lipca - park linowy w Klaistow

    Tego dnia wraz z panią Borowski i Dietmarem udaliśmy się na wycieczkę rowerową do oddalonego o 6 km Klaistow. Zwiedziliśmy ogromny Spargelhof a potem poszliśmy do parku linowego. Nasi uczniowie mogli do woli korzystać z linowych zjazdów, wisząc, kołysząc się ,balansując i wspinając się od drzewa do drzewa.  Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności na wybranej przez siebie wysokości  o różnym stopniu trudności.

    Środa,  2 lipca - zwiedzanie Berlina

    Wczesnym rankiem wyruszyliśmy autobusem do Poczdamu. Stamtąd pociągiem do Berlina.

    Berlin - największe miasto Niemiec, leżące nad rzeka Sprewą i Hawelą, zamieszkiwane przez 3,4 mln mieszkańców. Mieliśmy okazję zobaczyć najważniejsze obiekty tego jakże urokliwego miasta min.: Bramę Brandenburską, Gmach Parlamentu, Muzeum Figur Woskowych, Katedrę Niemiecką i wiele innych. Ale chyba największym przeżyciem okazała się być wieża telewizyjna - wieża widokowa, wysoka na 368m  ze słynną obrotową restauracją znajdująca się  przy Alexanderplatz. Z wysokości 203m mogliśmy podziwiać całą panoramę Berlina. Fantastyczne widoki zapierają dech w piersiach...

    Czwartek,  3 lipca -  Poczdam- miasto pałaców i ogrodów

    W tym dniu również nie zabrakło atrakcji. Tym razem byliśmy w Poczdamie. Na początku pani Petra przygotowała dla naszych uczniów "grę miejską". Polegała ona na wyszukiwaniu ważnych budynków w mieście i podpisywanie ich (oczywiście w języku niemieckim) na odpowiedniej kartce.

    W Poczdamie zobaczyliśmy  min.: kościół ewangelicki  św.Mikołaja, najstarszy ogród - Lustgarten, pałac Sanssouci, Muzeum Filmu, Dzielnicę Holenderską - Hollandisches Viertel - obecnie jeden z największych zabytków architektury niderlandzkiej w całej Europie. Na najbardziej znanej ulicy Poczdamu - Brandenburgerstrasse, gdzie znajdują się liczne galerie, knajpki, lokalne kawiarenki mogliśmy zrobić sobie chwilę odpoczynku w zwiedzaniu i wypić dobrą kawę lub "pobuszować" po sklepach.

    W tym dniu mieliśmy również zaplanowany półtoragodzinny rejs statkiem.

    Wieczorem zmęczeni, ale pełni wrażeń udaliśmy się na spotkanie z młodzieżą niemiecka do Jugendklubu.

    Piątek, 4 lipca - plaża w Schwielowsee

    Piątek przywitał nas wyjątkowo słonecznie i upalnie. Cały dzień spędziliśmy nad jeziorem  w Schwielowsee. Graliśmy w piłkę plażową, opalaliśmy się, kąpaliśmy się w cieplutkim jeziorze i zwyczajnie odpoczywaliśmy po dwudniowym maratonie zwiedzania.

    Sobota, 5 lipca -  wycieczka rowerowa dookoła jeziora Schwielowsee

    Ostatniego dnia naszego pobytu wybraliśmy się wraz z panią Petrą na 18 -sto kilometrową wycieczkę rowerową dookoła jeziora. Po drodze jechaliśmy przez należące do gminy Schielowsee miejscowości takie jak: Ferch, Geltow, Caputh, zwiedzając miejscowe zabytki.

    Wieczorem, po iście królewskiej kolacji pożegnaliśmy się z Petrą, która nam towarzyszyła każdego dnia. A potem zostało nam tylko spakowanie bagaży i czekanie na przyjazd naszego autobusu... Należy wspomnieć, że nasz pobyt w Niemczech był perfekcyjnie zaplanowany przez stronę niemiecką. Myślę, że ta wycieczka na długo pozostanie w naszych pamięciach.

    Nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie współpraca obu gmin, za co serdecznie dziękujemy naszemu Panu Burmistrzowi.

    Jolanta Cedro, Ewa Warchoł, Urszula Glijer

  • 65 dni, 1560 godzin, 93600 sekund trwają

    65 dni, 1560 godzin, 93600 sekund trwają

    Życzymy wszystkim niesamowitych przygód, niezapomnianych wyjazdów i szczęśliwych powrotów.

  • Święto Patrona Szkoły

    Święto Patrona Szkoły

    Święto Patrona  to dla naszej społeczności szkolnej ważne wydarzenie. W tym roku  towarzyszył  mu wyjątkowy nastrój, ponieważ obchodziliśmy 70 rocznicę śmierci naszego Patrona – mjr. Jana Piwnika ,,Ponurego”. Uroczystość miała miejsce 13 czerwca i rozpoczęła się   mszą świętą. Uroczysty charakter mszy podkreślały poczty sztandarowe. Dalsza część  obchodów   odbyła się na sali gimnastycznej  naszej szkoły.

    Wszystkich  zaproszonych gości  powitała pani dyrektor Elżbieta Biskup.

    Następnie młodzież gimnazjalna zaprezentowała program artystyczny, który składał się z dwóch części. Montaż słowno – muzyczny miał na celu zapoznać wszystkich z biografią  naszego Patrona, natomiast druga część pokazała fragment z obozowego życia partyzantów oddziału mjr. Jana Piwnika ,,Ponurego”.

    Młodzież została przygotowana przez  panią Halinę Mazur i  pana Dariusza Świetlika. Oprawą muzyczną zajęła się  pani Maria Paluch, a scenografią panie: Urszula Sokół  i Danuta Kolasa.

    Wśród przybyłych na tę uroczystość gości byli: Burmistrz, Wiceburmistrz  oraz Radni MiG Bodzentyn, Dyrektorzy szkół, Proboszcz tutejszej parafii, Rodzice.

    Rodzinę Patrona reprezentował pan Mieczysław Sokołowski.

    Piękny koncert zagrała Orkiestra Dęta przy OSP w Bodzentynie. 

    Jak podkreślił Wiceburmistrz MiG Bodzentyn, Janusz Mariusz Kozera, była to kolejna lekcja patriotyzmu  dla naszej młodzieży.

     

     

  • Wycieczka szkolna do Zakopanego – Niedzicy – Szczawnicy – Krakowa

    Wycieczka szkolna do Zakopanego – Niedzicy – Szczawnicy – Krakowa

    W dniach 9 – 11 czerwca 2014r. 40 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami B. Jankowicz, U. Sokół, Z. Toporkiewiczem i E. Warchoł uczestniczyło w  trzydniowej wycieczce szkolnej do Zakopanego – Niedzicy – Szczawnicy – Krakowa.

    W Zakopanem zwiedziliśmy kościół na Krzeptówkach wybudowany jako wotum wdzięczności  Matce Bożej Fatimskiej za uratowanie Ojca Świętego Jana Pawła II, cmentarz na Pęksowym Brzysku. Następnie udaliśmy się pieszo na Gubałówkę, aby stamtąd podziwiać wspaniałą panoramę Tatr. Kolejnym etapem wycieczki był spacer przez Krupówki, podczas którego uczestnicy mogli wysłuchać opowiadania o ciekawych ludziach i wydarzeniach, które miały miejsce w Zakopanem i okolicach. Spacer zakończył się w okolicy Wielkiej Krokwi gdzie czekał na nas autokar. Z Zakopanego udaliśmy się do Białki Tatrzańskiej na nocleg.

    Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od obejrzenia zapory wodnej  w Czorsztynie, a następnie popłynęliśmy w godzinny rejs po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem HARNAŚ. Po rejsie pojechaliśmy w okolice Szczawnicy i udaliśmy się na wspaniały spacer Wąwozem Homole. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Szczawnica. Pan przewodnik oprowadził nas po mieście i opowiedział nam jego historię.

    Trzeci dzień przeznaczyliśmy na odwiedzenie królewskiego  Krakowa. Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie, katedrę na Wawelu. Posłuchaliśmy historii Krakowa, naszego kraju oraz ciekawych zdarzeń dotyczących królów Polski. Ze Wzgórza Wawelskiego udaliśmy się na Rynek Główny gdzie mogliśmy podziwiać Sukiennice, Kościół Mariacki oraz wspaniałe kamienice krakowskie.

    Podczas wycieczki dopisywała nam nie tylko wyśmienita  pogoda ale również wspaniałe humory. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą mile wspominać czas spędzony razem podczas wycieczki.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas wycieczki przez uczennice klasy III c.

  • Ponowny sukces wokalny uczennic Gimnazjum w Bodzentynie.

    Ponowny sukces wokalny uczennic Gimnazjum w Bodzentynie.

        4 czerwca 2014 r. w Centrum Kultury i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbył się po raz drugi Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "Strawberry Song". Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika  "Ponurego" z Bodzentyna reprezentowało cztery utalentowane wokalnie uczennice : Angelika Armuła, Aleksandra Harabin, Kinga Kordończuk, Olga Kozera. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły i duety.Dziewczęta zaprezentowały się jako solistki i w jednym duecie, śpiewając piosenki w języku angielskim. Aleksandra Harabin i Olga Kozera wykonując piosenkę "Wings", zdobyły serca publiczności i jurorów. Zajęły III miejsce w konkursie. To już kolejny sukces tych uczennic w Bielinach. Gratulacje! Za rok spróbujemy po raz trzeci.

  • Wycieczka do Łańcuta

    Wycieczka do Łańcuta

    Dnia 4 czerwca 2014 roku uczniowie klas Ib, Id i IIa (35 osób) naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Łańcuta. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum-Zamku Potockich, Leszczyńskich oraz wozowni. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzali zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

    Opiekunami młodzieży byli: Artur Kleczaj, Barbara Świetlik oraz Barbara Wzorek.

  • Dzień Otwarty Szkoły

    29 maja br. nasza szkoła tradycyjnie, jak co roku, zorganizowała Dzień Otwarty Szkoły, na który zaprosiła uczniów klas szóstych oraz ich opiekunów. Przyszłoroczni gimnazjaliści przybyli, by zobaczyć, jak wygląda szkoła i obejrzeć przygotowane dla nich różnorodne prezentacje.

    Pani wicedyrektor Anna Kucała przywitała zebranych gości, następnie uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przedstawili prezentację multimedialną, zapoznając przybyłych uczniów z ofertą edukacyjną szkoły.

    Następnie goście obejrzeli projekty edukacyjne, przygotowane przez uczniów klas pierwszych. Klasa Ia zaprezentowała projekt pt. „ Jakie efekty towarzyszą reakcjom chemicznym”, dzięki której młodzież  przekonała się, że chemia jest bardzo ciekawa. Uczniowie zobaczyli „ chemiczny wulkan”, obserwowali tworzenie się „ pasty dla słonia”                   i dużych ilości wydzielającej się pary w doświadczeniu „lokomotywa”. Szóstoklasistom szczególnie spodobało się wywoływanie napisu „ atramentem sympatycznym”. Nad całością przebiegu eksperymentów czuwały tegoroczne laureatki z chemii, uczennice klasy IIIc Paulina Flasińska i Margarita Nowakowska. Gimnazjaliści wcielając się w rolę chemicznych magików, prezentując różnorodne sztuczki, wywarli duże wrażenie na młodszych koleżankach i kolegach.

    Kolejne dwie pierwsze klasy w sposób również interesujący przedstawiły prezentacje multimedialne na temat muzycznych idoli. Klasa Ib ukazała współczesnych, najpopularniejszych piosenkarzy, idoli nastolatków,  a klasa Id - „ Legendy muzyki”. Uczniowie ukazali ciekawostki z ich życia prywatnego i muzycznego. Można było też wysłuchać fragmentów ich najpopularniejszych piosenek.

    Ostatni projekt edukacyjny, który przygotowali uczniowie z klasy  Ic, dotyczył profilaktyki uzależnień. Młodzież poprzez spektakl muzyczno - słowny pokazała zagrożenia             i konsekwencje  jakie niesie za sobą spożywanie alkoholu i palenie papierosów.

                Następnie  szóstoklasiści obejrzeli szkołę, w oprowadzaniu po niej towarzyszyła im nasza młodzież, która opowiadała, co ciekawego się w niej dzieje i udzielała odpowiedzi na zadawane pytania.

    Na koniec wizyty  pani wicedyrektor  Anna Kucała wręczyła zaproszonym  gościom  słodki upominek i złożyła życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.

    Dzień Otwarty Szkoły już jest za nami, ale mamy nadzieję, że pozostanie w pamięci tych, którzy mieli  możliwość w nim uczestniczyć.

    Dziękujemy wszystkim gościom za odwiedziny naszej szkoły.

                                                                                                               Opiekunowie SU

  • Finał konkursu plastycznego pt."Tadeusz Kościuszko" w Klubie CPdMZ

    Finał konkursu plastycznego pt."Tadeusz Kościuszko" w Klubie CPdMZ

    22 marca 2014 r. w Klubie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbył się finał konkursu plastycznego-Tadeusz Kościuszko w 220 rocznicę insurekcji kościuszkowskiej. Z Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" z Bodzentyna zgłoszono 3 prace uczniów klasy II d : Kacpra Głowackiego, Kleopatry Harabin i Aleksandry Lodzińskiej. Spośród 47 autorów prac z naszego województwa  jury przyznało II miejsce Kacprowi Głowackiemu. 8 kwietnia 2014 r. wręczono nagrodzonym i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy i życzymy Kacprowi dalszych sukcesów na polu artystycznym.

  • Tydzień PCK w naszej szkole

    Tydzień PCK w naszej szkole

     W ramach obchodów Tygodnia PCK, 12 maja zorganizowany został apel poświęcony historii Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Uczniowie mieli również okazję uczestniczenia w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaprezentowanym przez OSP w Bodzentynie.

            

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    W dniu 21 maj 2014 roku uczniowie klas IIIa, IIIb, IIb, IIa i Ib naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Elżbietą Kleczaj, panią Grażyną Oględzińską, panią Moniką Wnętrzak i panią Iwoną Adamczyk wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.

    Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.

    Pierwszym punktem programu była wycieczka piesza po mieście. Zaczęliśmy ją od Placu Zamkowego, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Zamek Królewski – niegdyś rezydencja królów i siedziba Sejmu Rzeczypospolitej Obojga Narodów – obecnie muzeum, ośrodek edukacji, kultury i sztuki, miejsce ważnych uroczystości państwowych. Jako rekonstrukcja Zamek został wpisany wraz z kompleksem Starego Miasta na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zaszczytne miejsce na Placu Zamkowym zajmuje Kolumna Zygmunta. Jest to najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie, wzniesiony w 1644 roku z inicjatywy króla Władysława IV na cześć Zygmunta III Wazy. Pomnik ma 22 m wysokości, a postać króla mierzy 275 cm. Podczas II wojny światowej pomnik runął, a jego roztrzaskaną kolumnę umieszczono przy Zamku Królewskim, gdzie można ją oglądać do dnia dzisiejszego.

    Z Placu Zamkowego udaliśmy się jedną z najbardziej znanych ulic stolicy, kryjącej w sobie wiele zabytków - Krakowskie Przedmieście. Po drodze mijaliśmy: Kościół św. Anny, Pałac Prezydencki ze stojącym na dziedzińcu pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, Hotel Bristol, Kościół Wizytek, Gmachy Uniwersytetu Warszawskiego, Bazylikę św. Krzyża. Spacer zakończyliśmy przed Pałacem Staszica oraz stojącym przed nim pomnikiem polskiego astronoma Mikołaja Kopernika (dzieło duńskiego rzeźbiarza Bertela Thornvaldsena).

    Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty.

    Po wyczerpującym spacerze po stolicy udaliśmy się na obiad.

    Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk.

    Zwiedzając przez 3 godziny obiekt w grupach, mogliśmy nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonaliśmy się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie.

    Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni  dotarliśmy do Bodzentyna.

          

  • Nasze uczennice w projekcie: Fascynujący Świat Nauki

    Nasze uczennice w projekcie: Fascynujący Świat Nauki

    Laureatki XII Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego zakwalifikowały się do realizacji projektu badawczego pod nazwą „Fascynujący Świat Nauki”.

    Realizacja projektu ma na celu wsparcie 384 uczniów zdolnych ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa świętokrzyskiego w zakresie praktycznego rozwijania kompetencji kluczowych, ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji naukowych, uczenia się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informatycznych oraz inicjatywności, jako istotnych kompetencji związanych z przygotowaniem młodych ludzi do wejścia na rynek pracy.
    Projekt jest realizowany przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach w partnerstwie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach od 01.01.2014r. do 31.12.2014 r. na terenie województwa świętokrzyskiego.

    W ramach projektu powstanie platforma e-learningowa stanowiąca cyfrową przestrzeń współpracy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz nauczycielami konsultantami Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Platforma ta zostanie wykorzystana podczas realizacji dodatkowych zajęć dla uczniów prowadzonych metodą projektu badawczego oraz w trakcie zajęć blended learningowych dla nauczycieli.
    W ramach zadania zostanie opracowanych 16 projektów badawczych, które realizowane będą podczas zajęć z uczniami w laboratoriach UJK i dobrze wyposażonych pracowniach Centrum Edukacyjnego w Wólce Milanowskiej.

    Margarita Nowakowska i Paulina Flasińska badają zjawisko luminescencji, które wykazują różne obiekty przyrodnicze.

       

    Fot. P. A. Matałowska i P. dr D. Grabka

  • WYNIKI XII Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    WYNIKI XII Międzygimnazjalnego Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    Najlepszy przyrodnik:

    Piotr Mehel z klasy IIB z Gimnazjum w Bodzentynie

    Chemia:

    I miejsce – Piotr Mehel z klasy IIb z Gimnazjum w Bodzentynie

    II miejsce – Marlena Gwardyś z klasy Ia z Gimnazjum w Bodzentynie

    III miejsce Weronika Białek ze Wzdołu Rządowego

     

    Biologia:

    I miejsce – Olga Kozera z klasy IIb z Gimnazjum w Bodzentynie

    II miejsce – Aleksandra Harabin z klasy IIb z Gimnazjum w Bodzentynie

    III miejsce Laura Miernik ze Wzdołu Rządowego

     

    WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

    „Wszędobylska chemia”

    I miejsce Laura Miernik - ze Wzdołu Rządowego

    II miejsce Agata Jasińska - ze Wzdołu Rządowego

    III miejsce Katarzyna Michta - ze Wzdołu Rządowego

    GRATULUJEMY!!!

  • Konkurs językowy: PUZZLE pt."Was fur ein Obiekt ist das" - rozstrzygnięty

    Dnia 07.05.2014 roku na stronie naszego gimnazjum został ogłoszony konkurs językowy: PUZZLE pt."Was fur ein Obiekt ist das".
    Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie musieli ułożyć rozsypane puzzle, a w drugiej wyszukać odpowiedzi na 6 pytań dotyczących obiektu w internecie. Do 16.05.2014 roku uczniowie naszej szkoły dostarczali swoje odpowiedzi do organizatorów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Z pośród wszystkich biorących udział w konkursie zostały wylosowane 3 osoby i uznane za zwycięzców, a są to: Lodzińska Aleksandra, Świetlik Kinga i Tusień Ewa. Wszystkim uczniom dziękujemy za zainteresowanie i gratulujemy zwycięzcom.
    Skarbek Małgorzata
    Telka Beata
  • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

    Dnia 13 czerwca obchodzimy Święto Patrona Szkoły mjr. Jana Piwnika "Ponurego".

  • WYNIKI SZKOLENGO KONKURSU LITERACKIEGO

    WYNIKI SZKOLENGO KONKURSU LITERACKIEGO

    Dnia  22. 05.2014 r.  odbył się konkurs, który miał na celu sprawdzenie
    znajomości lektury Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec".
    Test konkursowy był skierowany do wszystkich chętnych uczniów
    i składał się z 20 pytań.
    Pisało go 16 uczniów z klas drugich i trzecich.
    Zwyciężczynią  została uczennica klasy 2 b -WIKTORIA CHEROMIŃSKA  - GRATULUJEMY !

                                                                                                          Organizatorzy konkursu :
                                                                                                          Małgorzata Skarbek
                                                                                                          Beata Telka

  • DNI OTWARTE SZKOŁY

    Zapraszamy rodziców na dni otwarte szkoły w dniu 4 czerwca 2014 roku o godzinie 1600.

  • SPOTKANIE CHRZEŚCIJAŃSKO-ŻYDOWSKIE

    SPOTKANIE CHRZEŚCIJAŃSKO-ŻYDOWSKIE

    W ramach DNI i BODZENTYŃSKIEGO SPOTKANIA CHRZEŚCIJAŃSKO - ŻYDOWSKIEGO SZALOM/POKÓJ organizowanego przez samorząd miasta i gminy Bodzentyn wraz ze stowarzyszeniem im. Jana Karskiego w Kielcach w dn.9.04.2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pana Piotra Kostuchowskiego z Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Brama Grodzka. Uczniowie podczas warsztatów brali udział w bibliodramie „Legendy zachwycenia-rzecz o chasydach”. Podczas  ćwiczeń mogli wykazać się swoimi umiejętnościami aktorskimi oraz wiele dowiedzieć się o chasydach ,ich życiu, kulturze i nauce.
    W ramach spotkania chrześcijańsko - żydowskiego  w dniu 11 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w spotkaniu z panią Anną Grupińską - polską  dziennikarką, autorką książek i publicystką. Autorka opowiadała o swoich publikacjach o tematyce żydowskiej.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Gimnazjum w Bodzentynie
    Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
    ul. Wolności 4
    26-010 Bodzentyn
  • tel/fax: (41)31-15-282

Galeria zdjęć