• Gimnazjum w Bodzentynie
    Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
    ul. Wolności 4
    26-010 Bodzentyn
  • tel/fax: (41)31-15-282

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 139

Wirtualny spacer, to miejsce w Internecie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu możesz podziwiać nasze gimnazjum w zakresie 360 stopni.

Nie zwlekaj - zacznij wirtualne zwiedzanie już teraz ! Wystarczy najechać myszką na obrazek powyżej.

Absolwencie naszego GimnazjumAbsolwencie naszego Gimnazjum

Jeżeli pragniesz spotkać się z nauczycielami, młodszymi koleżankami i kolegami, to możesz nas odwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 1030 do 1150.

Środa 17.10.2018

Witamy na oficjalnej stronie naszej szkoły.

Aktualności

• Dnia 5 października 2018r. młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w I Marszu Szlakiem Józefa Piłsudskiego. Został on zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Przedstawiciele władz samorządowych z Bodzentyna i Wąchocka złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą nadanie Józefowi Piłsudskiemu tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Bodzentyn, pod tablicą poświęconą pobytowi Józefa Piłsudskiego w Bodzentynie 30 i 31 października 1914 roku, na cmentarzu z I wojny światowej.
        Następnie  uczniowie wyruszyli na szlak w kierunku Miejskiej Góry. Pod pomnikiem Henryka Dobrzańskiego na Miejskiej Górze zapalono znicze. Po około 3-godzinnym marszu młodzież dotarła do SP w Świętej Katarzynie. Po przemówieniach zaproszonych gości młodzież została odwieziona do Bodzentyna. Była to kolejna lekcja patriotyzmu dla naszej młodzieży.

• DNI OTWARTE SZKOŁY

Informujemy, że dnia 12 września 2018r. odbędzie się wywiadówka o godzinie 16.00

1. 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
        2. Wdrażanie nowej podstawy programowej kształcenia ogólnego. Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
        3. Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami. Rozwój doradztwa zawodowego.
        4. Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
      • Rok szkolny 2018 - 2019

Dnia 3 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018 - 2019. O godzinie 800 odprawiona zostanie msza święta. Po mszy na placu szkolnym uroczyście rozpoczniemy nowy rok szkolny.

Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=141

• UWAGA

Przypominamy Uczniom, że egzaminy poprawkowe odbędą sie dnia 28 sierpnia 2018r.

Matematyka od 900-1100

Fizyka od 1100-1230

J. angielski 1230-1400

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=142

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
        oraz szczęśliwego powrotu do szkoły
        .

Jednocześnie przypominamy zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszej odzieży i plecakach;
        • pamiętajcie o telefonach alarmowych - numer alarmowy: 112;
        • myślcie
      • Przedstawiamy największe sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

WYNIKI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA UCZNIÓW GIMNAZJÓW
        WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

BARTŁOMIEJ WZOREK UCZEŃ KLASY IIId:
        LAUREAT XVI WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU z FIZYKI. OPIEKUN - PANI BARBARA WZOREK-BISKUP
        XV WOJEWÓDZKI KONKURS Z MATEMATYKI. OPIEKUN – PANI GRAŻYNA OGLĘDZIŃSKA
        FINALISTA XVI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - OPIEKUN PANI MONIKA OLSZEWSKA

JAKUB WNĘTRZAK UCZEŃ KLASY IIId
        LAUREAT XV WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU z HISTORII. OPIEKUN – PAN ARTUR KLECZAJ

• Wykus 2018

Przy kapliczce Matki Bożej Bolesnej odprawiona została Msza święta celebrowana przez ks. prałata dr. Jerzego Karbownika proboszcza parafii pw. Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Wręczono Honorowe Policyjne Odznaki Zasługi im. Jana Piwnika „Ponurego” i medale „Pro Patria” za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci w walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.
        Uroczystość zakończył apel poległych, salwa honorowa i złożenie wiązanek u stóp kapliczki.

Galeria zdjęć: Wykus 2018.

Aktualności

• Gimnazjum w Bodzentynie
        Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
        ul. Wolności 4