• Gimnazjum w Bodzentynie
    Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
    ul. Wolności 4
    26-010 Bodzentyn
  • tel/fax: (41)31-15-282

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 126

Wirtualny spacer, to miejsce w Internecie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu możesz podziwiać nasze gimnazjum w zakresie 360 stopni.

Nie zwlekaj - zacznij wirtualne zwiedzanie już teraz ! Wystarczy najechać myszką na obrazek powyżej.

Absolwencie naszego Gimnazjum

Jeżeli pragniesz spotkać się z nauczycielami, młodszymi koleżankami i kolegami, to możesz nas odwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 1030 do 1150.

Piątek 19.01.2018

Witamy na oficjalnej stronie naszej szkoły.

Aktualności

• Gmina Bodzentyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn”.

Celem tego projektu jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej. Projekt jest realizowany w 3 placówkach edukacyjnych, w tym również w Gimnazjum im. mjra Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie.

W ramach projektu donaszej szkoły zakupiono m.in. 20 zestawów komputerowych, 5 laptopów, 3 projektory, tablicę interaktywną, doposażono pracownię biologiczną w pomoce dydaktyczne, salę gimnastyczną w sprzęt nagłaśniający, rolety, nowe lampy. Doposażono także interaktywną pracownię językowąw zestaw wspomagający naukę języków obcychzawierający pulpit lektora z jednostką centralną, słuchawki z mikrofonem, stoliki uczniowskie, tablicę interaktywną.

• W poniższym linku odczytasz cały artykuł: https://gimbodzentyn.edupage.org/text1/?

• W dniu 30. 11. 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje odwiedzić krainę wróżb i magii współczesnych czarownic oraz  uczestniczyć w ciekawej zabawie szkolnej. Wróżki - czarodziejki wprowadziły swoich rówieśników w tajemniczą atmosferę czarów. Młodzież mogła wziąć udział w zabawnych wróżbach, dowiedzieć się na przykład jak będzie mieć na imię przyszła żona lub mąż, czy też jakim jestem uczniem/człowiekiem.

Galeria zdjęć:http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=131

• Dnia 11.11. 2017 r. w Gimnazjum im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie, odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych – Bodzentyn 2017. Cieszył się on ogromną popularnością oraz wysoką frekwencją. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski. Profesor Urszula Oettingen wygłosiła prelekcję, dotyczącą Święta Niepodległości i historii związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

• Dnia 15 listopada odbędzie się spotkanie z rodzicami o godzinie 16.00.

W związku z tym Dni Otwarte szkoly  8 listopada nie odbędą się.

•   **********************************
                      UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
             W  październiku  br. odbyła się w naszej szkole akademia  z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych .  Przygotowana prezentacja multimedialna oraz recytacja w wykonaniu uczniów wprowadziły nas w nastrój zadumy, refleksji nad życiem i przemijaniem.
          Dzień Wszystkich Świętych przypomina nam również ,że każdy z nas został powołany do świętości.

• „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

św. Jan Pawel II

Częstochowa , 18 czerwca 1983 r.
        W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy  pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". W  Polsce i poza jej granicami dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. W całym kraju organizowane były liczne wydarzenia duchowe i kulturalne.
        W naszym gimnazjum  odbył się uroczysty apel, którego celem było promowanie chrześcijańskiej wizji nadziei. W scenariuszu uroczystości wykorzystano teksty rozważań Ojca Świętego, utwory poetyckie oraz muzyczne. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, której obrazy przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia naszego Papieża.

Aktualności

• Gimnazjum w Bodzentynie
        Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
        ul. Wolności 4