• Gimnazjum w Bodzentynie
    Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
    ul. Wolności 4
    26-010 Bodzentyn
  • tel/fax: (41)31-15-282

Rok szkolny:

Lista galerii

liczba galerii: 135

Wirtualny spacer, to miejsce w Internecie, dzięki któremu bez wychodzenia z domu możesz podziwiać nasze gimnazjum w zakresie 360 stopni.

Nie zwlekaj - zacznij wirtualne zwiedzanie już teraz ! Wystarczy najechać myszką na obrazek powyżej.

Absolwencie naszego GimnazjumAbsolwencie naszego Gimnazjum

Jeżeli pragniesz spotkać się z nauczycielami, młodszymi koleżankami i kolegami, to możesz nas odwiedzać w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach od 1030 do 1150.

Poniedziałek 16.07.2018

liczba odwiedzin: 372089

Witamy na oficjalnej stronie naszej szkoły.

• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień
        oraz szczęśliwego powrotu do szkoły
        .

Jednocześnie przypominamy zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu:

• bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszej odzieży i plecakach;
        • pamiętajcie o telefonach alarmowych - numer alarmowy: 112;
        • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań w miejscach zabaw i odpoczynku;
        • przestrze
      • 100 DĘBÓW I 100 GOŁĘBI W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

8 kwietnia w Bodzentynie na terenie Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” odbyła się uroczystość pod nazwą "100 DĘBÓW I 100 GOŁĘBI W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”.

Uroczystość rozpoczęła się odegraniem „Mazurka Dąbrowskiego” przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Bodzentyna. Po przywitaniu zgromadzonych przez Dyrektora Gimnazjum Danutę Kolasę głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który podkreślił rolę takich wydarzeń w utrwalaniu pamięci historycznej, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Następnie wypuszczono 100 gołębi pocztowych, przygotowanych przez Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Bodzentynie. Krążąc nad murami bodzentyńskiego zamku, symbolicznie „poniosły wieść o wolności”.

• APEL WIELKANOCNY

20 marca 2018 odbył się w naszej szkole Apel  Wielkanocny. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. Czas przygotowywania się do tajemnicy paschalnej Chrystusa - Jego zmartwychwstania, powstania z grobu do nowego życia. Tę tajemnicę poprzedza męka i śmierć Pana Jezusa na krzyżu, który z miłości do nas umarł na krzyżu, by dać nam nowe życie i pokazać drogę do zbawienia. Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić te wydarzenia przygotowywali inscenizację słowno - muzyczną.
        Poprzez swe umiejętności i talenty ukazali społeczności szkolnej te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej.

• DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. To był bardzo sympatyczny dzień.

• Ferie zimowe 2018

W województwie świętokrzyskim ferie zimowe trwają od 12 lutego do 25 lutego 2018r.

Wszystkim uczniom życzymy udanego, aktywnego wypoczynku, śniegu i powrotu do szkoły z nowymi siłami.

• Gimnazjum w Bodzentynie
        Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
        ul. Wolności 4
        26-010 Bodzentyn