Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

Gmina Bodzentyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn”.

Celem tego projektu jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej. Projekt jest realizowany w 3 placówkach edukacyjnych, w tym również w Gimnazjum im. mjra Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie.

W ramach projektu donaszej szkoły zakupiono m.in. 20 zestawów komputerowych, 5 laptopów, 3 projektory, tablicę interaktywną, doposażono pracownię biologiczną w pomoce dydaktyczne, salę gimnastyczną w sprzęt nagłaśniający, rolety, nowe lampy. Doposażono także interaktywną pracownię językowąw zestaw wspomagający naukę języków obcychzawierający pulpit lektora z jednostką centralną, słuchawki z mikrofonem, stoliki uczniowskie, tablicę interaktywną.

Cały projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, już zrealizowany, dotyczy wyposażenia w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w szczególności pracowni matematycznych, przyrodniczych i komputerowych.  Etap drugi obejmuje modernizację bloków sportowych i będzie realizowany w 2018r.. W najbliższych miesiącach Gmina ogłosi przetarg na roboty budowlane dotyczące m.in. malowania zaplecza sportowego, lakierowania i cyklinowania parkietów, wymiany baterii natryskowych i umywalkowych.

Wartość całego projektuw 3 placówkach edukacyjnych wynosi 795.221,01 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej stanowi596.415,76zł,tj.75 %.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 7: „Sprawne usługi publiczne” Działania 7.3: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.