Projekty

Projekt „Gimnazjum w Bodzentynie – szkoła z pasją” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Działanie 8 Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo, Poddziałanie 8.3.4 Rozwój szkolnictwa ponadpodstawowego w budowaniu kompetencji kluczowych. Okres realizacji projektu - od 1.10.2016 r.  do 30.06.2018 r.
     Celem głównym projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych oraz rozwój nauczania opartego o eksperyment i narzędzia TIK wśród 120 uczniów poprzez odbycie zajęć matematycznych, językowych, przyrodniczych, ICT i umiejętności uczenia się oraz przez uzupełnienie kwalifikacji zawodowych przez 12 nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych na lekcjach do końca czerwca 2018 r.

Wsparcie dla uczniów:

Budowanie kompetencji kluczowych z matematyki i angielskiego:

• Przeprowadzenie zajęć z j. angielskiego
  • Przeprowadzenie zajęć z matematyki

Wzmacnianie kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy:

• Podniesie przez uczniów kompetencje ICT poprzez odbycie kursu ECDL BASE
  • Odbycie warsztatów z umiejętności uczenia się
  • Wsparcie uczniów w postaci indywidualnego doradztwa edukacyjno-zawodowego

Nauczanie eksperymentalne przedmiotów przyrodniczych:

• Przeprowadzenie zajęć eksperymentalnych z poszczególnych bloków przyrodniczych
  • Przeprowadzenie warsztatów "Kosmiczna fizyka"
  • Wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie