Poznajmy Świat

POZNAJMY ŚWIAT- GIMNAZJALNY INNOWACYJNY PROGRAM NAUCZANIA

O projekcie:

Projekt pn. "Poznajmy świat" jest realizowany przez Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Dla potrzeb projektu każde gimnazjum zostało zaopatrzone w niezbędny sprzęt i oprzyrządowanie do prowadzenia zajęć z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i technicznych (informatycznych).

Zajęcia w oparciu o Innowacyjny Program Nauczania odbywać się będą w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych realizowanych w gimnazjum.

W projekcie udział weźmie 20 gimnazjów z terenu województwa świętokrzyskiego; 120 nauczycieli przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia, biologia, chemia i informatyka oraz 800 uczniów.

Cel projektu:

Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia poprzez wdrożenie Gimnazjalnego Innowacyjnego Programu Nauczania w zakresie przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia, biologia, chemia, informatyka

Powyższe cele będą realizowane poprzez:

• udział nauczycieli w cyklu szkoleń mających na celu przygotowanie ich do prowadzenia zajęć w formie interdyscyplinarnego nauczania treści programowych z przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia, biologa, chemia, informatyka w oparciu o gimnazjalny innowacyjny program nauczania (GIPN), w tym z wykorzystaniem metody projektów, przewodniego tekstu i TIK oraz szkolenia z zakresu obsługi zakupionego w projekcie sprzętu do prowadzenia w/w zajęć;
  •  opracowanie i wdrożenie gimnazjalnego innowacyjnego programu nauczania (GIPN) dla przedmiotów: matematyka, fizyka, geografia, biologia, chemia, informatyka dla całego toku kształcenia gimnazjum (klasy I-III).

Projekt jest realizowany od 02.09.2013r.  do 30.06.2016 r.

STRONA GŁÓWNA PROJEKTU