Samorząd Uczniowski LOP SK PCK

Organizacje szkolne

SK PCK

Szkolne Koło PCK na terenie naszego gimnazjum działa pod patronatem Oddziału Rejonowego PCK w Skarżysku Kamiennej.

Celem działalności  Koła PCK jest wdrożenie do bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka,  realizując następujące zadania:

•  pomoc potrzebującym,
  • kształtowanie podstawowych nawyków zdrowego stylu życia,
  • promowanie idei humanitaryzmu,
  • działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa poprzez edukację w zakresie pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej.

Najważniejsze działania SK PCK w roku szkolnym 2014/2015

W związku ze Światowym Dniem AIDS wykonano gazetkę okolicznościową  dotyczącą problematyki HIV i AIDS, odbyły się również pogadanki z zakresu szkodliwości palenia tytoniu oraz przybliżające idee honorowego krwiodawstwa.

30 października odbył się etap szkolny konkursu profilaktyczno- edukacyjnego z zakresu przeciwdziałania narkomanii i innych uzależnień pod hasłem  „Dziękuję nie biorę”. Test sprawdzał wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień oraz chorób zakaźnych HIV i AIDS . Najlepsze wyniki uzyskały uczennice Szafraniec Iza 2a, Szafraniec Dominika 2a oraz Bzymek Patrycja 3c, wzięły one również udział w II etapie konkursu, który odbył się 5 grudnia w Skarżysku – Kamiennej. Uczennice otrzymały nagrody rzeczowe.

W kwietniu odbyły się pogadanki związane z obchodami Światowego Dnia Zdrowia dotyczące tegorocznego hasła przewodniego „Bezpieczeństwo Żywności”.

W ramach obchodów Tygodnia PCK odbył się konkurs dotyczący historii i działalności Czerwonego Krzyża i Polskiego Czerwonego Krzyża, najlepsze wyniki osiągnęły uczennice: Dominika Szafraniec kl.2a i Justyna Bujnowska kl. 3c.W tym roku szkolnym Tydzień PCK w dużej mierze poświęcony był zdrowemu stylowi życia. W związku z tym odbył się konkurs na plakat pt. „Zdrowy Styl Życia to...”, zwyciężył plakat przygotowany przez uczennice z  klasy 3e.

Rok szkolny 2013/2014 – najważniejsze działania:

W ramach Europejskiego Dnia Walki z Otyłością na spotkaniach koła odbyły się pogadanki promujące między innymi zdrowy styl życia oraz profilaktykę uzależnień, były one wstępem do konkursu „Dziękuję nie biorę” dotyczącego przeciwdziałaniu narkomanii i innym uzależnieniom. Konkurs został ogłoszony we wrześniu przez Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Skarżysku -  Kamiennej.   Etap szkolny konkursu  wygrały uczennice Martyna Grzegorczyk i Kinga Jeziorska z klasy Id, wzięły one również udział w II etapie konkursu, który odbył się 6 grudnia w Skarżysku – Kamiennej.                                      Zdjęcia: z.biber skarzysko24.pl

Propagując ideę wolontariatu, w okresie przedświątecznym 15 grudnia2013r., młodzież SK PCK przeprowadziła kwestę uliczną do puszek z przeznaczeniem zebranych środków na pomoc socjalną najuboższym.Propagując ideę wolontariatu, w okresie przedświątecznym 15 grudnia2013r., młodzież SK PCK przeprowadziła kwestę uliczną do puszek        z przeznaczeniem zebranych środków na pomoc socjalną najuboższym.Propagując ideę wolontariatu, w okresie przedświątecznym 15 grudnia2013r., młodzież SK PCK przeprowadziła kwestę uliczną do puszek z przeznaczeniem zebranych środków na pomoc socjalną najuboższym.

Od 1 lutego 2014r. w naszej szkole rozpoczynamy 12 edycję akcji „Gorączka złota” polegającej na zbieraniu monet o nominałach 1, 2, 5 groszy.