Nawigacja

Napisz do pedagoga szkolnego

Jeśli masz jakieś pytania, problem do rozwiązania, a potrzebna Ci jest fachowa pomoc, napisz do pedagoga szkolnego. Pamiętaj, aby podawać prawdziwe dane, inaczej Twoja wiadomość może być zignorowana.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  Życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień 
  oraz szczęśliwego powrotu do szkoły
  .


  Jednocześnie przypominamy zasady, które sprzyjają bezpieczeństwu:
   

  • bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszej odzieży i plecakach;
  • pamiętajcie o telefonach alarmowych - numer alarmowy: 112;
  • myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań w miejscach zabaw i odpoczynku;
  • przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • używajcie kasków chroniących głowę - na rowerze, rolkach itp.
 • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

 • 100 DĘBÓW I 100 GOŁĘBI W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  100 DĘBÓW I 100 GOŁĘBI W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

  8 kwietnia w Bodzentynie na terenie Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” odbyła się uroczystość pod nazwą "100 DĘBÓW I 100 GOŁĘBI W STULECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI”.

  Uroczystość rozpoczęła się odegraniem „Mazurka Dąbrowskiego” przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Bodzentyna. Po przywitaniu zgromadzonych przez Dyrektora Gimnazjum Danutę Kolasę głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który podkreślił rolę takich wydarzeń w utrwalaniu pamięci historycznej, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Następnie wypuszczono 100 gołębi pocztowych, przygotowanych przez Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych w Bodzentynie. Krążąc nad murami bodzentyńskiego zamku, symbolicznie „poniosły wieść o wolności”.

  Następnie,  przy dźwiękach orkiestry udano się w stronę „skweru niepodległości”, gdzie rozpoczęto akcję sadzenia na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn 100 dębów pamięci, przekazanych przez Nadleśnictwo Łagów. Tutaj zasadzono 5 dębów upamiętniających Marszałka Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Jana Piwnika „Ponurego”; Kazimierza Szermentowskiego – powstańca 1863 r., brata artysty malarza Józefa Szermentowskiego, urodzonych w Bodzentynie.

  Dęby sadzili zaproszeni goście, przedstawiciele władz miejscowych, lokalnej społeczności. Kolejne dęby, po które mogą się zgłaszać mieszkańcy do Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn, będą sadzone w następnych dniach, w różnych miejscach – tworząc mapę pamięci polskich bohaterów.

  W budynku Gimnazjum odbyło się przedstawienie słowno-muzyczne „Oni walczyli o wolną Polskę” w wykonaniu uczniów szkoły. Ze wzruszeniem wysłuchano wypowiedzi przypominających życiorysy pięciu upamiętnionych „dębami wolności” , poezji  i pieśni patriotycznych na tle scenografii z symbolami narodowym.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=136

 • APEL WIELKANOCNY

  APEL WIELKANOCNY

  20 marca 2018 odbył się w naszej szkole Apel  Wielkanocny. Jak co roku, spotkaliśmy się w okresie przedświątecznym, aby wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas. Czas przygotowywania się do tajemnicy paschalnej Chrystusa - Jego zmartwychwstania, powstania z grobu do nowego życia. Tę tajemnicę poprzedza męka i śmierć Pana Jezusa na krzyżu, który z miłości do nas umarł na krzyżu, by dać nam nowe życie i pokazać drogę do zbawienia. Uczniowie naszej szkoły, by upamiętnić te wydarzenia przygotowywali inscenizację słowno - muzyczną.
  Poprzez swe umiejętności i talenty ukazali społeczności szkolnej te ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=133

 • DZIEŃ KOBIET

  DZIEŃ KOBIET

  Z okazji Dnia Kobiet w szkole odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała na swój sposób. To był bardzo sympatyczny dzień.

 • Ferie zimowe 2018

  Ferie zimowe 2018

  W województwie świętokrzyskim ferie zimowe trwają od 12 lutego do 25 lutego 2018r.

  Wszystkim uczniom życzymy udanego, aktywnego wypoczynku, śniegu i powrotu do szkoły z nowymi siłami.

 • 155 ROCZNICA WYBUCH POWSTANIA STYCZNIOWEGO

  155 ROCZNICA WYBUCH POWSTANIA STYCZNIOWEGO

  Uroczystości upamiętniające 155 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego w Gminie Bodzentyn rozpoczęły się w sobotę 20 stycznia od wejścia Marszu do Wzdołu Rządowego około godziny 12:00. We Wzdole uczestnicy XXV Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych wzięli udział w jasełkach oraz podzielili się opłatkiem w Zespole Szkół im. Oddziału Armii Krajowej - Wybranieccy. W drogę do Bodzentyna uczestnicy udali się o godzinie 14:00. Do miasta dotarli na godzinę 15:15. W Bodzentynie na Marsz czekały poczty sztandarowe oraz zebrani goście, którzy uczestniczyli w obchodach na terenie Bodzentyna. Podczas przemarszu uczestnikom towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Bodzentyn oraz oddział Rekonstrukcji Historycznej - Pułk Żuawów Śmierci. 

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=132

 • WYWIADÓWKA

  WYWIADÓWKA

  DNIA 31 STYCZNIA 2018 ROKU ODBĘDZIE SIĘ WYWIADÓWKA, PODSUMOWUJĄCA WYNIKI W NAUCE I ZACHOWANIU W I SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018.

  Porządek spotkania:
  1. Zebranie ogólne.
  2. Spotkanie wychowawców w klasach.

  Zapraszamy

   

 • XXV Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych w Bodzentynie

  XXV Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych w Bodzentynie

       Marsz rozpoczął się o godzinie 7:30 w Suchedniowie. Po Mszy Świętej w kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła uczestnicy marszu udali się w kierunku Bodzentyna. W naszym miasteczku stawili się kilkanaście minut po godzinie 15:00. Przed budynkiem Świętokrzyskiego Parku Narodowego na maszerujących czekały poczty sztandarowe, między innymi nasz - poczet Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”.

        Przybyli nauczyciele i młodzież naszego gimnazjum przemaszerowała wraz z  400 uczestnikami marszu na Górny Rynek.  Wśród uczestników marszu znajdowali się członkowie Związku Strzeleckiego "Strzelec" z wielu miast Polski, strzelcy z Litwy, grupy rekonstrukcyjne,  mieszkańcy gminy Suchedniów oraz Bodzentyna.

       Dalsza część obchodów odbyła się na Rynku Górnym w Bodzentynie. W drodze na Rynek Górny do marszu przyłączyła się Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Bodzentyna.

  Tuż po oficjalnej części wydarzenia Komendant Marszu Daniel Woś wręczył Krzyże „XXV Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych Suchedniów-Bodzentyn” za kilkukrotne przejście trasy, medale otrzymały też osoby i instytucje zasłużone dla kultywowania tradycji marszu

       Pod tablicą Powstania Styczniowego zostały zapalone znicze oraz złożone kwiaty i wiązanki. Odczytano apel poległych.

  Galeria zdjęć: MARSZ Z OKAZJI 155 ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO.

 • Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

  Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn - Obrazek 1

  Gmina Bodzentyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn”.

  Celem tego projektu jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej. Projekt jest realizowany w 3 placówkach edukacyjnych, w tym również w Gimnazjum im. mjra Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie.

  W ramach projektu donaszej szkoły zakupiono m.in. 20 zestawów komputerowych, 5 laptopów, 3 projektory, tablicę interaktywną, doposażono pracownię biologiczną w pomoce dydaktyczne, salę gimnastyczną w sprzęt nagłaśniający, rolety, nowe lampy. Doposażono także interaktywną pracownię językowąw zestaw wspomagający naukę języków obcychzawierający pulpit lektora z jednostką centralną, słuchawki z mikrofonem, stoliki uczniowskie, tablicę interaktywną.

  Cały projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, już zrealizowany, dotyczy wyposażenia w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w szczególności pracowni matematycznych, przyrodniczych i komputerowych.  Etap drugi obejmuje modernizację bloków sportowych i będzie realizowany w 2018r.. W najbliższych miesiącach Gmina ogłosi przetarg na roboty budowlane dotyczące m.in. malowania zaplecza sportowego, lakierowania i cyklinowania parkietów, wymiany baterii natryskowych i umywalkowych.

  Wartość całego projektuw 3 placówkach edukacyjnych wynosi 795.221,01 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej stanowi596.415,76zł,tj.75 %.

  Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 7: „Sprawne usługi publiczne” Działania 7.3: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

 • - Obrazek 1

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

  WESOŁYCH ŚWIĄT - Obrazek 1

 • SUKCESY SPORTOWE

  SUKCESY SPORTOWE

  W poniższym linku odczytasz cały artykuł: https://gimbodzentyn.edupage.org/text1/?

 • ANDRZEJKI`2017

  ANDRZEJKI`2017

  W dniu 30. 11. 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje odwiedzić krainę wróżb i magii współczesnych czarownic oraz  uczestniczyć w ciekawej zabawie szkolnej. Wróżki - czarodziejki wprowadziły swoich rówieśników w tajemniczą atmosferę czarów. Młodzież mogła wziąć udział w zabawnych wróżbach, dowiedzieć się na przykład jak będzie mieć na imię przyszła żona lub mąż, czy też jakim jestem uczniem/człowiekiem.

  Galeria zdjęć:http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=131

   

 • II PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

  Dnia 11.11. 2017 r. w Gimnazjum im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie, odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych – Bodzentyn 2017. Cieszył się on ogromną popularnością oraz wysoką frekwencją. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski. Profesor Urszula Oettingen wygłosiła prelekcję, dotyczącą Święta Niepodległości i historii związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

  W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 19 zespołów oraz 15 wokalistów. Uczestnikami byli wykonawcy z całego powiatu kieleckiego. Licznie zaprezentowała się gmina Bodzentyn.

  II Przegląd Patriotyczny był częścią obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Celem festiwalu jest popularyzacja twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej oraz przypomnienie zapomnianych już pieśni a także edukacja historyczna. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z uczestnikami oraz zgromadzoną publicznością odśpiewali wspólnie pieśń patriotyczną.

  W jury zasiedli: Jerzy Gumuła - główny instruktor ds. upowszechniania muzyki w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen - Przewodnicząca Społecznej Rady Kultury, Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego oraz Polityki Społecznej Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Danuta Kolasa - Dyrektor Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”.

  Jury wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  Solista - Dorośli:

  I miejsce – Marek Stępień

  II miejsce - Lucyna Lipczyńska

  Zespół - Dorośli:

  I miejsce – Zespół ,,Furmani"

  II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca ,,Leśnianie"

  III miejsce -  Chór ,,Nowina"

  I Wyróżnienie - Koło Gospodyń Wiejskich „Leszczyny”

  II Wyróżnienie – „Wolanie spod Łysicy”

  Solista  - Dzieci i młodzież szkolna:

  I miejsce - Weronika Winiarska

  II miejsce - Julia Malaga

  III miejsce - Natalia Pepaś

  I Wyróżnienie - Zuzanna Habik

  II Wyróżnienie - Julia Skrzeczyna

  III Wyróżnienie - Dominika Wrońska

  Zespół -  Dzieci i młodzież szkolna:

  I miejsce - Joanna Jankowicz i Maria Wierzbińska

  II miejsce - T.M. Rock Band

  III miejsce - ,,Krejzolki"

  I Wyróżnienie - 9 Harcerska Drużyna z Bodzentyna

  II Wyróżnienie - Aniołki Charliego

  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY.

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum w Bodzentynie
  Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
  ul. Wolności 4
  26-010 Bodzentyn
 • tel/fax: (41)31-15-282

Galeria zdjęć