Nawigacja

Napisz do pedagoga szkolnego

Jeśli masz jakieś pytania, problem do rozwiązania, a potrzebna Ci jest fachowa pomoc, napisz do pedagoga szkolnego. Pamiętaj, aby podawać prawdziwe dane, inaczej Twoja wiadomość może być zignorowana.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn

  Gmina Bodzentyn realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Rozwój infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Bodzentyn”.

  Celem tego projektu jest podniesienie jakości kształcenia na obszarze Gminy poprzez modernizację i rozwój istniejącej infrastruktury edukacyjnej. Projekt jest realizowany w 3 placówkach edukacyjnych, w tym również w Gimnazjum im. mjra Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie.

  W ramach projektu donaszej szkoły zakupiono m.in. 20 zestawów komputerowych, 5 laptopów, 3 projektory, tablicę interaktywną, doposażono pracownię biologiczną w pomoce dydaktyczne, salę gimnastyczną w sprzęt nagłaśniający, rolety, nowe lampy. Doposażono także interaktywną pracownię językowąw zestaw wspomagający naukę języków obcychzawierający pulpit lektora z jednostką centralną, słuchawki z mikrofonem, stoliki uczniowskie, tablicę interaktywną.

  Cały projekt składa się z dwóch etapów. Pierwszy, już zrealizowany, dotyczy wyposażenia w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne w szczególności pracowni matematycznych, przyrodniczych i komputerowych.  Etap drugi obejmuje modernizację bloków sportowych i będzie realizowany w 2018r.. W najbliższych miesiącach Gmina ogłosi przetarg na roboty budowlane dotyczące m.in. malowania zaplecza sportowego, lakierowania i cyklinowania parkietów, wymiany baterii natryskowych i umywalkowych.

  Wartość całego projektuw 3 placówkach edukacyjnych wynosi 795.221,01 zł, w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej stanowi596.415,76zł,tj.75 %.

  Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 7: „Sprawne usługi publiczne” Działania 7.3: „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

 • WESOŁYCH ŚWIĄT

 • SUKCESY SPORTOWE

  W poniższym linku odczytasz cały artykuł: https://gimbodzentyn.edupage.org/text1/?

 • ANDRZEJKI`2017

  W dniu 30. 11. 2017 r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Andrzejek. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje odwiedzić krainę wróżb i magii współczesnych czarownic oraz  uczestniczyć w ciekawej zabawie szkolnej. Wróżki - czarodziejki wprowadziły swoich rówieśników w tajemniczą atmosferę czarów. Młodzież mogła wziąć udział w zabawnych wróżbach, dowiedzieć się na przykład jak będzie mieć na imię przyszła żona lub mąż, czy też jakim jestem uczniem/człowiekiem.

  Galeria zdjęć:http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=131

   

 • Dnia 11.11. 2017 r. w Gimnazjum im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie, odbył się II Przegląd Pieśni Patriotycznych – Bodzentyn 2017. Cieszył się on ogromną popularnością oraz wysoką frekwencją. Uroczystość otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba oraz Dyrektor Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski. Profesor Urszula Oettingen wygłosiła prelekcję, dotyczącą Święta Niepodległości i historii związanej z odzyskaniem niepodległości przez Polskę.

  W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 19 zespołów oraz 15 wokalistów. Uczestnikami byli wykonawcy z całego powiatu kieleckiego. Licznie zaprezentowała się gmina Bodzentyn.

  II Przegląd Patriotyczny był częścią obchodów upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Celem festiwalu jest popularyzacja twórczości muzycznej o tematyce patriotycznej oraz przypomnienie zapomnianych już pieśni a także edukacja historyczna. Na zakończenie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba wraz z uczestnikami oraz zgromadzoną publicznością odśpiewali wspólnie pieśń patriotyczną.

  W jury zasiedli: Jerzy Gumuła - główny instruktor ds. upowszechniania muzyki w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach, dr hab. prof. UJK Urszula Oettingen - Przewodnicząca Społecznej Rady Kultury, Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego oraz Polityki Społecznej Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Danuta Kolasa - Dyrektor Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego”.

  Jury wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

  Solista - Dorośli:

  I miejsce – Marek Stępień

  II miejsce - Lucyna Lipczyńska

  Zespół - Dorośli:

  I miejsce – Zespół ,,Furmani"

  II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca ,,Leśnianie"

  III miejsce -  Chór ,,Nowina"

  I Wyróżnienie - Koło Gospodyń Wiejskich „Leszczyny”

  II Wyróżnienie – „Wolanie spod Łysicy”

  Solista  - Dzieci i młodzież szkolna:

  I miejsce - Weronika Winiarska

  II miejsce - Julia Malaga

  III miejsce - Natalia Pepaś

  I Wyróżnienie - Zuzanna Habik

  II Wyróżnienie - Julia Skrzeczyna

  III Wyróżnienie - Dominika Wrońska

  Zespół -  Dzieci i młodzież szkolna:

  I miejsce - Joanna Jankowicz i Maria Wierzbińska

  II miejsce - T.M. Rock Band

  III miejsce - ,,Krejzolki"

  I Wyróżnienie - 9 Harcerska Drużyna z Bodzentyna

  II Wyróżnienie - Aniołki Charliego

  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY.

   

 • WYWIADÓWKA 15 LISTOPADA 2017

  Dnia 15 listopada odbędzie się spotkanie z rodzicami o godzinie 16.00.

  W związku z tym Dni Otwarte szkoly  8 listopada nie odbędą się.

 •   **********************************
                UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
       W  październiku  br. odbyła się w naszej szkole akademia  z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych .  Przygotowana prezentacja multimedialna oraz recytacja w wykonaniu uczniów wprowadziły nas w nastrój zadumy, refleksji nad życiem i przemijaniem.
    Dzień Wszystkich Świętych przypomina nam również ,że każdy z nas został powołany do świętości.
                                                                                       

                                                                Galeria zdjęć: Wszystkich Świętych.

 • „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”                                  

   św. Jan Pawel II

  Częstochowa , 18 czerwca 1983 r.
  W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy  pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". W  Polsce i poza jej granicami dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. W całym kraju organizowane były liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. 
  W naszym gimnazjum  odbył się uroczysty apel, którego celem było promowanie chrześcijańskiej wizji nadziei. W scenariuszu uroczystości wykorzystano teksty rozważań Ojca Świętego, utwory poetyckie oraz muzyczne. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, której obrazy przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia naszego Papieża.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=127
   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  ,,W tym dniu szczególnym września 30,

   Witamy szczególnie chłopaka każdego,

  Nadeszła dziś pora, żeby się przekonać,

   Jak wiele zalet posiada męska część naszego grona…’’

  Tak rozpoczęliśmy w naszej szkole apel z okazji Dnia Chłopaka. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji o tytuł Super Chłopaka stanęli chłopcy z każdej klasy, którzy zmierzyli się z różnymi konkurencjami: autoprezentacją, znajomością polskich i zagranicznych klubów sportowych.Najwięcej emocji wzbudził konkurs karaoke, w którym chłopcy prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne.

  Nad sprawnym przebiegiem zmagań uczestników czuwało jury, które ze względu na wyrównany poziom, postanowiło przyznać wszystkim chłopcom tytuł Super Chłopaka. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Następnie wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy oraz otrzymali od pani dyrektor słodkości.

  W tym dniu wszystkim dopisywały humory,  wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo śmiechu i radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=126

 • Sprzątanie świata - Polska 2017

  Akcja Sprzątanie świata - Polska 2017 odbyła  się tradycyjnie w trzeci weekend września w dniach 15-17 września pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

  Gimnazjaliści z Bodzentyna – świadomi włączyli się w sprzątanie świata poprzez uporządkowanie najbliższego otoczenia szkoły.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=123

 • WYWIADÓWKA

  Informujemy, że dnia 20 września 2017r. odbędzie się wywaidówka o godzinie 16.00

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

  Od kilku lat przy okazji inauguracji roku szkolnego MEN proponuje kolejne hasła, by zwrócić w ten sposób uwagę na ważne idee i wydarzenia, które w danym roku powinny być priorytetem.
  W związku z przypadającą na przyszły rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

  4 września o godzinie 9.00 rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2017 - 2018.
  O godzinie 8.00 zostanie odprawiona masza święta.
  Pierwy kurs dowiezie uczniów do kościoła. Drugi kurs dowiezie uczniów do szkoły.

  Galeria zdjęc z rozpoczęcia roku szkolnego: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122

   

       Przed nami nowy rok szkolny. Rok, w którym zostają wprowadzone zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie.
       Reforma edukacji, to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w obszarze szkolnictwa zawodowego, silne powiązanie go z rynkiem pracy, zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.
       Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze zmianami. Wyjaśnienie wielu kwestii oraz przedstawienie nowych rozwiązań w prawie oświatowym znajdują się w przygotowanej przez MEN publikacji. Zebrano w niej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018.

  Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do lektury informatora po adresem: www.men.gov.pl/informator

 • WAKACJE`2017

  Życzymy wszystkim niesamowitych przygód, niezapomnianych wyjazdów i szczęśliwych powrotów oraz

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016-2017

  Rodziców, uczniów i wszystkich przyjaciół szkoły zapraszamy na uroczystą akademię pożegnania absolwentów szkoły i zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się dnia 23 czerwca 2017r. o godz.9.00.

  Zdjęcia w galerii: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=121

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum w Bodzentynie
  Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
  ul. Wolności 4
  26-010 Bodzentyn
 • tel/fax: (41)31-15-282

Galeria zdjęć