Nawigacja

Napisz do pedagoga szkolnego

Jeśli masz jakieś pytania, problem do rozwiązania, a potrzebna Ci jest fachowa pomoc, napisz do pedagoga szkolnego. Pamiętaj, aby podawać prawdziwe dane, inaczej Twoja wiadomość może być zignorowana.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane
 • WYWIADÓWKA 15 LISTOPADA 2017

  Dnia 15 listopada odbędzie się spotkanie z rodzicami o godzinie 16.00.

  W związku z tym Dni Otwarte szkoly  8 listopada nie odbędą się.

 • „Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”                                  

   św. Jan Pawel II

  Częstochowa , 18 czerwca 1983 r.
  W tym roku Dzień Papieski obchodziliśmy  pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją". W  Polsce i poza jej granicami dziękowano za pontyfikat Jana Pawła II, Jego nauczanie oraz świętość. W całym kraju organizowane były liczne wydarzenia duchowe i kulturalne. 
  W naszym gimnazjum  odbył się uroczysty apel, którego celem było promowanie chrześcijańskiej wizji nadziei. W scenariuszu uroczystości wykorzystano teksty rozważań Ojca Świętego, utwory poetyckie oraz muzyczne. Całość uzupełniała prezentacja multimedialna, której obrazy przypomniały nam najważniejsze wydarzenia z życia naszego Papieża.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=127
   

 • DZIEŃ CHŁOPAKA

  ,,W tym dniu szczególnym września 30,

   Witamy szczególnie chłopaka każdego,

  Nadeszła dziś pora, żeby się przekonać,

   Jak wiele zalet posiada męska część naszego grona…’’

  Tak rozpoczęliśmy w naszej szkole apel z okazji Dnia Chłopaka. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji o tytuł Super Chłopaka stanęli chłopcy z każdej klasy, którzy zmierzyli się z różnymi konkurencjami: autoprezentacją, znajomością polskich i zagranicznych klubów sportowych.Najwięcej emocji wzbudził konkurs karaoke, w którym chłopcy prezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne.

  Nad sprawnym przebiegiem zmagań uczestników czuwało jury, które ze względu na wyrównany poziom, postanowiło przyznać wszystkim chłopcom tytuł Super Chłopaka. Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Następnie wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do wspólnej zabawy oraz otrzymali od pani dyrektor słodkości.

  W tym dniu wszystkim dopisywały humory,  wszyscy świetnie się bawili, było mnóstwo śmiechu i radości.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=126

 • Sprzątanie świata - Polska 2017

  Akcja Sprzątanie świata - Polska 2017 odbyła  się tradycyjnie w trzeci weekend września w dniach 15-17 września pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

  Gimnazjaliści z Bodzentyna – świadomi włączyli się w sprzątanie świata poprzez uporządkowanie najbliższego otoczenia szkoły.

  Galeria zdjęć: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=123

 • WYWIADÓWKA

  Informujemy, że dnia 20 września 2017r. odbędzie się wywaidówka o godzinie 16.00

 • ROK SZKOLNY 2017/2018 „ROKIEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

  Od kilku lat przy okazji inauguracji roku szkolnego MEN proponuje kolejne hasła, by zwrócić w ten sposób uwagę na ważne idee i wydarzenia, które w danym roku powinny być priorytetem.
  W związku z przypadającą na przyszły rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017-2018

  4 września o godzinie 9.00 rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny 2017 - 2018.
  O godzinie 8.00 zostanie odprawiona masza święta.
  Pierwy kurs dowiezie uczniów do kościoła. Drugi kurs dowiezie uczniów do szkoły.

  Galeria zdjęc z rozpoczęcia roku szkolnego: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122

   

       Przed nami nowy rok szkolny. Rok, w którym zostają wprowadzone zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie.
       Reforma edukacji, to nie tylko zmiana ustroju szkolnego. To także propozycja nowych rozwiązań w obszarze szkolnictwa zawodowego, silne powiązanie go z rynkiem pracy, zmiany w organizacji i funkcjonowaniu szkół oraz placówek oświatowych.
       Zachęcamy rodziców do zapoznania się ze zmianami. Wyjaśnienie wielu kwestii oraz przedstawienie nowych rozwiązań w prawie oświatowym znajdują się w przygotowanej przez MEN publikacji. Zebrano w niej odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania dotyczące nowego roku szkolnego 2017/2018.

  Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do lektury informatora po adresem: www.men.gov.pl/informator

 • WAKACJE`2017

  Życzymy wszystkim niesamowitych przygód, niezapomnianych wyjazdów i szczęśliwych powrotów oraz

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016-2017

  Rodziców, uczniów i wszystkich przyjaciół szkoły zapraszamy na uroczystą akademię pożegnania absolwentów szkoły i zakończenia roku szkolnego 2016/2017, która odbędzie się dnia 23 czerwca 2017r. o godz.9.00.

  Zdjęcia w galerii: http://gimbodzentyn.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=121

 • XV Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Przyrodniczej

  Dnia 8.06.2017r. odbył się XV Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy Przyrodniczej we Wzdole Rządowym. Nasze Gimnazjum reprezentowało 21 uczniów z klas: Ia, Ib, Ic, Id, IIa, IIc, IId. 

  Uczniowie mieli za zadanie napisać test wiedzy z chemii i biologii. Miał on wyłonić Najlepszego Przyrodnika, Najlepszego Chemika, Najlepszego Biologa.

  WYNIKI XV TURNIEJU WIEDZY PRZYRODNICZEJ

  NAJLEPSZY PRZYRODNIK 

  Bartłomiej Wzorek z kalsy IId – Gimnazjum w Bodzentynie

  NAJLEPSZY BIOLOG 

  I miejsce – Alina Dyk z klasy Ib z Gimnazjum w Bodzentynie

  NAJLEPSZY CHEMIK 

  II miejsce – Weronika Winiarska z klasy IId - Gimnazjum w Bodzentynie

  II miejsce – Wojciiech Krzos a klasy Ia - Gimnazjum w Bodzentynie

  Laureatom Turnieju i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów z dziedziny nauk przyrodniczych.

   

 • 22 maja 2017r. w sali widowiskowej WDK w Kielcach odbyły się zmagania wokalistów w ogólnopolskim programie "Wygraj szansę". Naszą gminę reprezentowała Natalia Pepaś z klasy IId wykonując piosenkę "Gołębi song".

  Zdjęciaw galerii "WYGRAJ SZANSĘ".

 • Uczniowie Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika „Ponurego” w Bodzentynie w bieżącym roku szkolnym realizowali XI Projekt Edukacyjny Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej.

  Uczestniczyło w nim 10 szkół z terenu województwa świętokrzyskiego. Tegoroczne podsumowanie projektu odbyło się 19 maja 2017 roku w formie rajdu pod hasłem: „Szlakiem Majora Ponurego”. Organizatorem tegorocznego przedsięwzięcia było nasze Gimnazjum, a honorowym patronatem całą imprezę edukacyjną objęli:  

  • Wojewoda Świętokrzyski – Pani Agata Wojtyszek
  • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Pan Adam Jarubas
  • Kurator Świętokrzyski – Pan Kazimierz Mądzik
  • Prezes Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK w Kielcach + Pani Alina Sywach
  • Instytut Pamięci Narodowej – Delegatura w Kielcach – Pani Dorota Koczwańska-Kalista

  Wszyscy uczestnicy rajdu, do którego włączyli się również miejscowi harcerze po opieką druha Jana Świderskiego, spotkali się w Gimnazjum w Bodzentynie. Po złożeniu kwiatów w kąciku pamięci mjr. „Ponurego”, udali się na uroczystą Mszę Świętą w intencji wszystkich walczących z hitlerowskim okupantem.

  Uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić ważne historyczne miejsca na terenie miejscowości Bodzentyn, złożyć kwiaty i zapalić znicze. W tematykę wydarzeń związanych z tymi miejscami wprowadził młodzież pan Witold Comber.

  Następnie wszyscy uczestnicy rajdu odjechali do Siekierna, skąd udali się pieszo do najważniejszego miejsca na naszym terenie związanego z postacią majora Piwnika „Ponurego” – czyli na Wykus.

  Tam również złożyli wiązanki i zapalili znicze oraz wysłuchali prelekcji Pani Profesor Urszuli Oettingen i przedstawiciela IPN – Pana Marka Jończyka. Odbył się również konkurs historyczny, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich szkół.  W przygotowanie konkursu zaangażowali się Pan Witold Comber i Pani Profesor Urszula Oettingen.

  Po powrocie do Gimnazjum na uczestników czekała obiadokolacja. Po krótkim odpoczynku wszyscy udali się na salę gimnastyczną, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie projektu. Można było również podziwiać piękne prace plastyczne uczniów poszczególnych szkół biorących udział w projekcie.

  W dalszej części uroczystości wszyscy mogli podziwiać Pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu uczniów ZDZ w Kielcach. Ostatnią częścią podsumowania było wspólne „Pieśniobranie”, które poprowadzili nauczyciele i uczniowie naszego Gimnazjum. Zwieńczeniem wszystkich trudów dnia była dyskoteka integracyjna.

  Każdy z uczestników rajdu oraz Opiekunowie i Dyrektorzy Szkół uczestniczących w Projekcie, otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  Zdjęcia w galerii: Międzyszkolny projekt.

 • Spotkanie z gwarą świętokrzyską

  „Gwara dziedzictwem regionu” – pod takim hasłem odbyło się w bibliotece naszej szkoły spotkanie mające na celu popularyzację gwary świętokrzyskiej.

  O tym, jak mówili nasi przodkowie, przypomnieli nam zaproszeni goście – emerytowani nauczyciele zrzeszeni w Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP  w Bodzentynie. Dzięki nim uczniowie mogli poznać podstawowe cechy gwary świętokrzyskiej, usłyszeli wiele przykładów słownictwa gwarowego oraz wysłuchali kilku utworów i wierszy napisanych gwarą.

  Zdjęcia w galerii: Czytanie gwarą.

 • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii MiniEuro` 2017.

 • 05.06.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji 3 Maja.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Gimnazjum w Bodzentynie
  Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego"
  ul. Wolności 4
  26-010 Bodzentyn
 • tel/fax: (41)31-15-282

Galeria zdjęć