Misja i wizja szkoły Historia szkoły Patron szkoły Statut szkoły Kadra pedagogiczna Stowarzyszenie Szkół im. Bohaterów Armii Krajowej Stowarzyszenie Szkół mjr. Jana Piwnika "Ponurego" Koncepcja Pracy Gimnazjum

Misja i wizja szkoły

MISJA  SZKOŁY

PRAGNIEMY DAĆ SPOŁECZEŃSTWU WSZECHSTRONNIE WYKSZTAŁCONEGO CZŁOWIEKA, WRAŻLIWEGO, AKTYWNEGO I DUMNEGO ZE SWOICH KORZENI.

WIZJA SZKOŁY

Szkoła jest miejscem, w którym wszyscy jej członkowie, tj. uczniowie, rodzice i nauczyciele są jednakowo ważni.

• Panuje w niej życzliwa atmosfera, oparta na zasadach partnerstwa i wzajemnej akceptacji.
  • Szkoła zapewnia możliwości wszechstronnego rozwoju każdemu uczniowi poprzez naukę języków obcych, poznawanie nowoczesnych technik komputerowych, działalność różnych kół zainteresowań, klubów sportowych i organizacji.
  • Zajęcia kształtują system wartości oparty na tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.
  • Szkoła promuje zdrowie oraz życie wolne od nałogów i agresji.
  • Dąży do tego, aby uczniowie czuli się obywatelami Polski i Europy, wyrastającymi  z tradycji i kultury własnego regionu, uczy miłości i szacunku dla historii oraz tradycji Wielkiej i Małej Ojczyzny.
  • Nauczyciele wspierają uczniów w rozwoju, pomagają w rozwiązywaniu problemów.
  • Uczniowie czują się współtwórcami otaczającej ich rzeczywistości, są ściśle związani z otoczeniem, w którym funkcjonują, dbają o naturalne środowisko.